Wosk barwiący Liberon Czereśnia ciemna 500ml

Wosk barwiący Liberon Czereśnia ciemna 500ml
Producent: Liberon
Kod produktu: 412101
Dostępność: 2
34.99
Cena netto: 34.99zł
Not yet rated Napisz opinię

Wosk barwiący - kolor Czereśnia Ciemna (E391)

Pojemność: 500ml

Wosk idealny do barwienia i wykańczania mebili i podłłóg z wszystkich gatunków drewna. Można nakładać na drewno surowe, bejcowane, lakierowane oraz na podkład ochtonny do mebli Liberon. 

Dzięki zawartości twardych wosków karabuba powłoka wosku odporna jest na ścieranie i zarysowania oraz na odciski palców. Wosk pozwala na łatwe i szybkie wykończenie powierzchni. Łatwy do polerowania. 

Sposób użycia w przypadku tradycyjnego wykorzystania - jak warstwy barwiącej i ochronnej:

1) Wosk barwiący nałożyć kawałkiem Waty stalowej nr 000 lub bawełnianą szmatką zgodnie z kierunkiem włókień drewna

2) Pozostawić do wyschnięcia na 2-4h

3) Wypolerować szmatką o sztywnym włosiu a następnie ściereczką

4) Po wypolerowaniu nałożyć drugą warstwę. Postępować jak w przypadku warstwy pierwszej.

Oprócz takiego zastosowania wosk polecam przede wszystkim miłośniczkom postarzania, przecierania i stylu shabby chic. Możemy nim zastąpić malowanie brązową farbą i przecieranie świeczką - pokrywamy powierzchnię woskiem, następnie malujemy farbę. Po wyschnięcu farby papierem ściernym "zrywamy" warstwy farby uzyskując mocniejszy lub słabszy efekt shabby chic. Warstwę farby możemy również ściągnąć np. szczotką ryżową dzięki czemu uzyskamy dodatkowo postarzoną - mocno przetartą powierzchnię. Przecieranie z wykorzystaniem wosków wymaga nabarania wprawy ponieważ możemy usuwać bardzo duże fragmenty farby więc na początku należy delikatnie operować materiałami ściernymi. 

Wosk nadaje się również do "brudzenia", postarzania krawędzi, wcierania w szczeliny oraz nadawania postarzonego wyglądu pracy - w wykonaną pracę możemy wetrzeć wosk nadmiar usuwając szmatką z woskiem naturalnym.

Do pracy z woskami barwiącymi polecam wosk bezbarwny - pozwalajacy usunąć nadmiar wosku np. firmy Stamperia.

Share

Napisz opinię