Spękania dwuskładnikowe Sottile 2x200 ml
Spękania dwuskładnikowe Sottile 2x200 ml
Producent: Stamperia
Kod produktu: 07KE02G-200
Punkty lojalnościowe: 15
Dostępność: Niedostępny
84.00
Cena netto: 68.29zł Cena w punktach lojalnościowych: 7560
Not yet rated Napisz opinię

Dwuskładnikowy preparat do uzyskania efektu popękanej porcelany

Powstałe spękania są duże i cienkie. Sottile można stosować na każdej powierzchni, również na szkle. W zależności od grubości warstw można uzyskać większe lub mniejsze oczka spękań - im grubsza pierwsza warstwa tym spękania będą większe. 

Sposób użycia:

Udekorowany przedmiot zabezpieczamy lakierem wodnym. Po wyschnięciu nakładamy warstwę Step 1 i czekamy aż całkowicie wyschnie i stanie się przezroczysty. Step 1 po wyschnięciu jest klejący więc należy szczególnie uważać żeby nie przykleiły się do niego nieporządane rzeczy. Kiedy całkowicie wyschnie nakładamy Step 2, który ma żelową konsystencję i pozostawiamy do wyschnięcia. W zależności od temperatury i wilgotności powietrza spękania zaczną się pojawiać po kilku lub kilkunastu godzinach. Nie zaleca się stosowania stepu w deszczowe dni o dużej wilgotności powietrza ponieważ spękania mogą się w ogóle nie pojawić. Powstałe szczeliny wypełniamy odpowiednimi preparatami i pozostawiamy do utwardzenia.

Lakierowanie spękań Sottile:

Bezpośrednio możemy lakierować lakierem poliuretanowym. Nie można lakierować pracy lakierem wodnym ponieważ cracle się zważy! Jeśli chcemy zastosować lakier wodny musimy albo zabezpieczyć pracę kilkoma warstwami fiksatywy lub zmyć Step 2 pod wodą. 

Zmywanie Step 2 Sottile:

Zmywamy Step 2 po przynajmniej 12h od wypełnienia spękań. Zmywamy pod letnią wodą delikatnie opłukując przedmiot i ściągając Step 2 dłonią. Praca jest dobrze zmyta jest pod palcami czujemy jednolitą powierzchnię bez żadnych zgrubień i odchodzących fragmentów Step 2.  Pozostawiamy do wyschnięcia i ponownie uważamy - Step 1 będzie się kleił! Tak przygotowany przedmiot można lakierować lakierami wodnymi.

 

Share

Napisz opinię