Preparat Modge Podge Matt 250 ml
Preparat Modge Podge Matt 250 ml Preparat Modge Podge Matt 250 ml
Producent: Heritage
Kod produktu: H14532-250
Punkty lojalnościowe: 4
Dostępność: 1
21.00
Cena netto: 21.00zł Cena w punktach lojalnościowych: 1890
5/5 (1 opinii) Napisz opinię

Uniwersalny preparat 3w1: podkład, klej i lakier do decoupage w wersji matowej

Pojemność 250ml

Na bazie wody, szybko schnący, przezroczysty po wyschnieciu. Można stosować na każdej powierzchni oraz na ciemnych powierzchniach. Produkt nie jest tokstyczny i może być używany przez dzieci, pod nadzorem osób dorosłych. Daje matowe wykończenie. Ten sam preparat dostępny również w wersji błyszczącej oraz satynowej.

Sposób użycia:

Na przygotowaną powierzchnię nakładamy warstwę preparatu po czym przykładamy wybrany motyw delikatnie dociskając aby usunąć pęcherzyki powietrza. Przed nałożeniem papieru do decoupage należy go namoczyć. Delikatnie dociskając pędzlem wygładzamy motyw usuwając jednocześnie nadmiar preparatu i pozostawiamy do wyschnięcia.

Po wyschnięciu pokrywamy przedmiot 5 warstwami preparatu nakładając go naprzemiennie - raz poziomo, raz pionowo. Każdą kolejną warstwę nakładamy po wyschnięciu poprzedniej czyli po ok. 30 minutach. Po nałożeniu dwóch warstw należy przedmiot delikatnie przeszlifować gąbką ścierną w celu usunięcia ewentualnych zgrubień i pyłków.  Po ostatniej warstwie pozostawiamy przedmiot na 24 godziny do całkowitego utwardzenia. Ilość warstw Modge Podge zależy od naszych potrzeb, jeśli po 5 warstwach motyw nadal jest wyczuwalny możemy nakładać dalsze warstwy aż do uzyskania pożądanego efektu. Pamiętajmy aby przedmiot delikatnie szlifować co 2-3 warstwy.

Nie należy podsuszać suszarką w celu przyspieszenia procesu schnięcia. Preparat można stosować tylko do przedmiotów do użytku wewnętrznego, nie zabezpiecza przed działaniem czynników atmosferycznych. Pędzle należy czyścić za pomocą wody z odrobiną szamponu do włosów. 

Share

Napisz opinię